21 Temmuz 2014 Pazartesi

Antisemitizm kalkanı

Antisemitizm kalkanı
Antisemtizm söylemini kalkan yapan İsrail ve Batı, siyonistlerin işlediği cinayetleri eleştirmeyi neredeyse suç haline getirdi.

İsrail’in kurulması süreci ve öncesinde Filistin topraklarına bir nüfus transferi için Avrupa’nın göbeğinde ve Rusya’da büyük katliamlar işlendi. Bu gün dünyanın hemen her ülkesinde yasa ile, antisemitizm yasalarının olmadığı ülkelerde ise yoğun bir medya ve entelektüel baskı ile oluşturulan kamuoyu kalkanları ile koruma altına alınan ANTİSEMİTİZM meşruiyetini bu katliamlara borçlu. Tarihin en büyük yalanlarından birinin üzerine oturan ve yüzyıla yakın bir süreden beri mazlum Filistin halkına kelimenin her anlamı ile soykırım uygulayan Siyonist katillerin en büyük koruma kalkanı bu antisemitizm yasaları ve önyargısıdır.
3 Kasım 1839’da Gülhane’de okunan Tanzimat Fermanı halk şu veciz ifade ile özetledi: “Bundan sonra gâvura gavur denmeyecek!” Burada ki veciz ifade bu gün antisemitizm yaftası/korkusu dolayısı ile kökeni Yahudi olunca ‘katile katil denmeyecek’ demektir. Bu sabah CNN Türk televizyonunda sunucu ve konuklar (Hakan Çelik ve Deniz Zeyrek) Türkiye kamuoyundan gelen yoğun protestolardan sonra birazcık İsrail’in yaptığı zulüm ve katliamdan bahsettiler. Bunu da belirttiler. Canlı yayın sırasında isminden Yahudi olduğu anlaşılan bir tek kişinin yolladığı, gazetecileri antisemitik olmakla suçlayan bir mesajın koca gazetecileri soktuğu hal ibretlikti.
Gerçekten bu antisemitik suçlamasına maruz kalma korkusu ve bu konuda ki önyargılar bu gün dünyayı ve insanlık vicdanını esir almış durumdadır. Bütün dünyanın gözleri önünde, çoluk çocuk katliamı yapan, minicik insan bedenlerinin sokaklarda paramparça teşhir edilmelerini sağlayan, devasa bir halkı kendi evlerinde fareler gibi yaşamaya zorlayan, akıl almaz bir şiddet ve zulmü sistematik olarak on yıllardır işleyen terörist bir devlete, onların eli kanlı, tescili katil yöneticilerine, bütün bu akıl dışı zulmü büyük bir histeri ile % 95 gibi bir seviyede destekleyen mücrim toplumuna, adamlar sırf Yahudi diye katil diyemeyen bir dünya var önümüzde.
Bütün dünyaya ilan etmek istiyoruz ki,
Katil kimliğinden bağımsız olarak katildir.
Zalim kimliğinden bağımsız olarak zalimdir.
Bu gün İsrail devletini oluşturan halkın büyük çoğunluğu mazlum Filistinlilerin topraklarını, evlerini, hayatlarını işgal ettikleri için suçludurlar.
Bu gün İsrail devleti yönetimi hemen tamamı ile Filistin halkına zulüm makinesi olarak çalıştığı için zalim ve suçludur.
Bugün Gazze’de, Şucaiye’de, dün Deir Yasir’de, Sabra’da, Şatilla’da mazlum ve savunmasız insanları türlü çeşit bahaneler ile katleden Yahudi askerler katildirler.
Bu gün dünyanın orasında burasında İsrail’in işlediği akıl almaz zulümlere/katliamlara/işgallere ahlaksızca destek çıkan Yahudi diasporası bu katliamın suç ortaklarıdırlar.
Bu ahlaksız, devlet görünümlü, Yahudi dini ve Siyonizm ile motive edilmiş çapulcu halk topluluğu ve kurumsal organizasyonu katil, zalim ve suçludur.
Bunları söylemek antisemitik olmak mıdır?
İyi ama Katile katil demeyelim de ne diyelim???
Türk basınında ki meslektaşlarımıza acizane tavsiyemiz, İsrail’in işlediği akıl dışı suçlar ve katliamları ifade etmekte tutuk davranmasınlar, katile katil derken hiç korkmasınlar, ama Hamas diyerek asla bir cümle kurmasınlar çünkü dün Şucaiye’de doğranan minik çocukların gözleri üzerinizde. Katil katil demeyecekseniz o çocukların gözleri kendi çocuklarınızın gözlerinin içinden sizleri ayıplamaya sonsuza kadar devam edecektir.

HABER10 / ANALİZ